Santiago Aguado: Dôvera našich zákazníkov je pre nás najdôležitejšia
Čas čítania: 10m. 23s.

Santiago Aguado: Dôvera našich zákazníkov je pre nás najdôležitejšia

15.12.2020
Náš úspech je postavený na kvalitných vzťahoch s partnermi a tímovej spolupráci, hovorí CEO Hewlett Packard Enterprise Slovensko.

Santiago Aguado,  Managing Director HPE Slovensko

Santiago Aguado pôsobí v HPE viac ako 17 rokov. Svoje pôsobenie, vtedy ešte v HP, začal ako Customer engineer a dnes zastáva, okrem vedenia slovenskej pobočky s hlavným zameraním sa na zákazníkov, aj riadiacu funkciu pre veľký región CERTA (Central Europe, Russia, Turkey, Africa), kde vedie aj ďalšie krajiny. 

Santiago ako IT nadšenec vníma veľmi pozitívne najmä aktuálny trend vývoja IT nielen vo svete, ale aj u nás na Slovensku. Využívanie IT zdrojov formou služby – Consumption-based IT, považuje za strategický posun na trhu podnikového IT a verí, že okrem dynamiky, ktorú do firiem prinesie, výrazne pomôže firmám zoptimalizovať zdroje vynaložené na ich IT.

„Nadšenie a tímova spolupráca sú neoddeliteľnou súčasťou vzájomnej kooperácie, potrebnej pri každodennej práci. Keď však spoločnými silami dosiahneme skvelý výsledok u našich zákazníkov, dostaví sa spokojnosť z dobre odvedenej práce a práve to nás motivuje napredovať.”

Ľudia si často mýlia spoločnosti HP a HPE. Aký je medzi týmito značkami rozdiel?

Áno, je to tak a treba dodať, že ide o dve odlišné spoločnosti. Hewlett Packard Enterprise (HPE) sa od HP oddelila už v roku 2015. Je samostatne fungujúcou globálnou spoločnosťou so 61-tisíc zamestnancami a tržbami približne 30 miliárd dolárov. Primárnym biznisom HPE je vývoj, výroba a aplikácia sofistikovanej podnikovej IT infraštruktúry.

Na čo sa zameriava slovenská pobočka HPE?

Venujeme sa hlavne predaju, implementácii a profesionálnemu servisu enterprise technológií pre podniky všetkých veľkostí. Máme vybudované skvelé vzťahy s našimi klientmi a zákazníkmi, s niektorými sa profesionálne poznáme a spolupracujeme viac ako 20 rokov. Klient pre nás nie je iba zákazníkom, ktorému predávame produkty. Považujeme ho skôr za strategického partnera, vždy sa sústredíme na to, aby boli jeho potreby a biznisové ciele na prvom mieste.

S ktorými sektormi na Slovensku spolupracujete?

Medzi našich partnerov patria banky, poisťovne, ale aj veľké developerské spoločnosti, nemocnice a štátne úrady a inštitúcie. Hlavne v tomto roku, keď udrela koronakríza, sme pocítili veľký dopyt po kvalitných podnikových riešeniach a keďže presne poznáme potreby zákazníkov, stali sme sa pre nich spoľahlivým partnerom na ceste k digitálne transformovanej budúcnosti.

Asi to teda nebude prístup „predám vám server, zinkasujem peniaze a viac sa o vás nezaujímam“.

Absolútne nie. Našim zákazníkom chceme prinášať kvalitné služby a servis, vďaka ktorým dokážu podnikové IT inovovať rovnako rýchlo ako svoj biznis. Na Slovensku sme vybudovali silný tím expertiek a expertov, ktorí sa o klienta postarajú na špičkovej profesionálnej úrovni.

Jednou z našich kľúčových činností je rozvoj poradenských kapacít, myslím, že práve toto bude budúcnosť IT služieb. V HPE si zakladáme na tom, aby sa spolupráca so zákazníkmi nekončila úhradou faktúry a popri štandardnej modernizácii podnikového IT klientom ponúkame služby ako biznisová dátová analytika alebo poradenstvo pri digitálnej transformácii podnikových operácií.

Nedávno ste predstavili nový web Dôveryhodné IT, začali ste aktívnejšie komunikovať a značka HPE sa stala viditeľnejšou aj pre slovenských zákazníkov. Prečo ste stránke dali taký netradičný názov?

Pri spustení kampane sme zverejnili HPE manifest, kde sme komunikovali 10 kľúčových hodnôt a záväzkov. Som presvedčený, že dôvera našich partnerov v naše kompetencie, odbornosť a profesionálny servis musí byť na prvom mieste. Preto naše služby neustále zlepšujeme a nikdy nezabúdame, že zákazníci sú pre nás prioritou.

Chceme im ponúkať prelomové technológie s garanciou najvyššej kvality a ruka v ruke s tým ich presviedčame o potrebe inovácií. Mnoho firiem si totiž neuvedomuje, že vývoj technológií napreduje strašne rýchlo. Našim krédom je stať sa pre partnerov tým najlepším sprievodcom v digitálnej transformácii. Zároveň im dokážeme ponúknuť rozumné riešenia, ktoré ich finančne nezruinujú, no napriek tomu patria medzi špičkové enterprise technológie. V službe zákazníkom nepoznáme slová „nie“, „nedá sa“, „nevieme“ a „nemám čas“. Verím, že práve toto je cesta k budovaniu dôvery medzi nami a našimi zákazníkmi.

Rok 2020 je poznačený krízou spojenou s pandémiou koronavírusu, mnohé firmy boli kvôli zachovaniu prevádzky nútené prejsť na digitálne technológie. Vnímali ste to aj vy?

Až donedávna sme registrovali opatrný záujem o digitalizáciu firiem. Riaditelia spoločností, ktoré pred koronou fungovali bez pokročilých digitálnych technológií, nevideli zmysel v tom, aby investovali nemalé peniaze do nákupu IT. Rok 2020 však všetko zmenil. Digitálna transformácia podnikov sa rozbehla veľkým tempom a aj malé firmy si uvedomili, že budúcnosť proste bude digitálna a ak sa tomuto trendu včas neprispôsobia, môžu na to doplatiť.

Pandémia dramaticky zmenila pohľad aj na výskum a vývoj v zdravotníctve, ukázalo sa, že digitálne technológie sú jedným z pilierov zdravotnej starostlivosti. Moderné zdravotníctvo sa bez kvalitnej IT infraštruktúry asi robiť nedá.

Súhlasím a domnievam sa, že digitálna transformácia zdravotníctva musí byť spoločenskou prioritou. Výkon zdravotnej starostlivosti v posledných rokoch prechádza rapídnymi zmenami, ktoré sú úzko späté s digitalizáciou. V HPE sme hrdí na to, že zohrávame dôležitú rolu pri podpore viacerých vedeckých iniciatív, do boja s koronavírusom sme nasadili naše superpočítače a pokročilú AI. Na Slovensku naše systémy používa niekoľko medicínskych ústavov a nemocníc. Dôraz dávame hlavne na dátovú analytiku, keďže moderná medicína sa bez kvalitných dát jednoducho nezaobíde.

Každý proces, ktorý sa v zdravotníckom zariadení deje, sa postupne digitalizuje – od počiatočnej diagnostiky, cez vyšetrenia až po prepustenie pacienta. Požiadavky na aplikácie budú neustále narastať a spolu s nimi sa budú zvyšovať aj nároky na výkon zdravotníckych systémov, ktoré bežia v enormných pracovných záťažiach. Zdravotníctvo je jedným z najprísnejšie regulovaných odvetví a patrí medzi tie najohrozenejšie, keďže kybernetické útoky na zdravotnícke zariadenia sa častokrát stávajú nástrojom hybridnej vojny a môžu spôsobiť nepredstaviteľné škody.

Zdravotnícke údaje či osobné dáta pacientov si vyžadujú extrémne vysoké zabezpečenie a v tejto oblasti patria systémy HPE medzi tie najlepšie na trhu. Potvrdzuje to aj spoločnosť Marsh, jeden zo svetových lídrov v oblasti kybernetickej bezpečnosti, ktorá bezpečnostné riešenia HPE zaradila do svojho Cyber Catalyst programu.

Veľkou témou v digitálnej transformácii je cloud. Ako by ste presvedčili firmu o tom, že ste pre ňu tým najlepším partnerom pri prechode do cloudu?

Hovoria za nás výsledky a expertíza. Zabezpečíme  všetky potrebné nástroje, odborné konzultácie, analytické služby a riešenia, ktoré partnerovi pomôžu ušetriť výdavky na prevádzku cloudovej infraštruktúry. Pripravíme pre neho prvý technický návrh a pomôžeme aj so všetkými procesmi, vrátane detailného plánu migrácie. Vieme, že investície do IT vedia dosiahnuť obrovské sumy, preto kladieme dôraz na optimalizáciu nákladov na hardvér a softvér. Ak začínate s digitálnou transformáciou vášho biznisu, HPE Synergy je pre vás perfektnou voľbou.

Digitalizácia firiem nie je len o nákupe hardvéru. Zdieľate tento názor?

Stratégiu digitálnej transformácie podnikov máme postavenú hlavne na riešeniach založených na hybridnom cloude a prechode na model využívania IT zdrojov formou služby. Práve posledná oblasť, známa aj ako Consumption–based IT, pre nás znamená výrazný posun na trhu podnikového IT. Totálne totiž mení ťažkopádnu a centrálne riadenú firemnú infraštruktúru a prináša do firiem svižnosť a dynamiku.

Dá sa to ilustrovať na príklade predaja CD a DVD nosičov – dnes sú prakticky absolútne nahradené streamingovými službami, ktoré si môžete prispôsobiť presne podľa vašich preferencií. Niečo podobné sa snažíme zákazníkom prinášať aj v HPE. Opustili sme tradičný model drahých a nepotrebných investícií do IT infraštruktúry a vďaka efektívnejším a transparentnejším IT službám nie sú naši klienti nútení viazať sa k rozhodnutiam spred niekoľkých rokov, ktoré už nemusia postačovať ich biznisovým cieľom. V tejto oblasti je HPE globálnym trhovým lídrom, celosvetovo máme viac ako 800 zákazníkov v 56 krajinách.

Vašou vlajkovou loďou je HPE GreenLake. V čom je táto služba unikátna a ako sa líši od tradičného cloudu?

V prvom rade zaručuje efektivitu vo využívaní IT zdrojov, maximálnu škálovateľnosť a úspornosť. GreenLake funguje ako IT-as-a-service (IT ako služba) a vďaka tomu prenáša výhody cloudu priamo do IT infraštruktúry firmy. Zákazník nie je teda odkázaný na nákup obrovského množstva hardvéru, ktorý by ho stál obrovské peniaze.

HPE GreenLake IT tím oslobodí od zbytočných činností a rapídne zrýchľuje nasadenie firemných služieb a aplikácií do prevádzky.  Služba je postavená na výhodnom platobnom modeli pay-per-use, ktorý jednak zaručuje dokonalý prehľad o nákladoch, ale zároveň je natoľko flexibilný, že firma platí presne toľko, koľko kapacity použila. Neočakávaný nárast potrebnej kapacity sa dá veľmi jednoducho škálovať, presne podľa požiadaviek zákazníka.

HPE začalo v poslednom období veľmi intenzívne spolupracovať so spoločnosťou Intel. Prečo sú technológie z dielne tejto značky s HPE tak silno späté?

Na to je veľmi jednoduchá odpoveď: chceme sa spájať s tými najlepšími. Intel patrí medzi jednoznačných lídrov v segmente procesorov či pamäťových riešení. Musím povedať, že strategické partnerstvo s Intel nám dáva veľký náskok pred konkurenciou.

Napríklad unikátnej pamäťovej technológii Intel Optane Memory sa momentálne na trhu enterprise riešení nič nevyrovná. Vďaka Intel Optane pamäť a úložisko fungujú v dokonalej súhre, rapídne zrýchľuje všetky IT operácie a firmám umožní efektívnejšiu, responzívnejšiu a rýchlejšiu prevádzku infraštruktúry. Aj naše riešenie HPE Persistent Memory je založené na Intel Optane DC Persistent Memory, inštalujeme ho napríklad do prelomovej blade technológie HPE Synergy.

Spoločnosť Intel Optane Persistent Memory 100 vyvinula špeciálne pre HPE a medzi jej výhody patria väčšia kapacita pre nastavenie pamäte v serveroch 2S, porovnateľný výkon s DRAM za nižšie náklady, rýchlosť, vynikajúca bezpečnosť dát a v neposlednom rade dostatočný výkon aj pri náročných analytických operáciách.

SVET HPE

Táto stránka používa cookies

Súbory cookie používame na zhromažďovanie a analýzu informácií o výkone a používaní stránok, na poskytovanie funkcií sociálnych médií a na vylepšenie a prispôsobenie obsahu a reklám. Viac o cookies

Spýtajte sa špecialistu

Nesprávne vyplnené pole.
Nesprávne vyplnené pole.
Nesprávne vyplnené pole.
Nesprávne vyplnené pole.
Email nieje správny.
Telefón nieje správny.
Vyberte jednu z možností.
Nesprávne vyplnené pole.
Vyberte jednu z možností.
Nesprávne vyplnené pole.
Vyberte jednu z možností.
Nesprávne vyplnené pole.
Osobné údaje, ktoré nám poskytnete v súvislosti s uskutočnením tejto konferencie budú spracúvané prevádzkovateľom: Hewlett Packard Enterprise Slovakia, s.r.o., Galvaniho 19045/19, Bratislava – mestská časť Ružinov 821 04, IČO: 50 438 336 (HPE SK) na tieto účely: organizácia a účasť na tejto konferencii (právny základ – oprávnený záujem) a marketingové účely (právny základ – Váš súhlas).
Spoločnosť HPE SK Vás upozorňuje, že na konferencii budú zaznamenávané fotografie a/alebo videozáznamy a tieto môžu byť spoločnosťou HPE SK použité pre marketingové účely. Pre spracúvanie ďalších osobných údajov pre marketingové účely prosím vyznačte Vašu preferenciu nižšie.
Môže vám spoločnosť HPE odosielať prispôsobené oznámenia o produktoch, službách, ponukách a udalostiach spoločnosti HPE a vybraných partnerov HPE?

Telefón

E-mail

Ďalšie informácie o tom, ako spoločnosť HPE spravuje, používa a chráni vaše informácie, nájdete vo (https://www.hpe.com/cz/en/legal/privacy.html). Svoj súhlas s prijímaním marketingových oznámení od spoločnosti HPE môžete kedykoľvek odvolať alebo upraviť. Môžete tak urobiť pomocou vyjadrenia explicitného nesúhlasu, výberu preferencií v dolnej časti e-mailového marketingového oznámenia alebo pomocou tohto prepojenia. Proti spracúvaniu Vašich osobných údajov môžete namietať.
Ak ste na prijímanie marketingovej komunikácie zadali svoje mobilné telefónne číslo, môžu sa účtovať poplatky za roaming.


Chcem odoberať novinky HPE (Newsletter).

Súhlasím so všeobecnými obchodnými podmienkami a prečítal/a som si zásady ochrany súkromia a udeľujem súhlas so spracovaním mojich osobných údajov

Nepodarilo sa odoslať formulár.
Tieto stránky sú chránené reCAPTCHA a spoločnosťou Google a platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Registrácia na prednášku

Nesprávne vyplnené pole.
Nesprávne vyplnené pole.
Nesprávne vyplnené pole.
Nesprávne vyplnené pole.
Email nieje správny.
Telefón nieje správny.
Nesprávne vyplnené pole.
Nesprávne vyplnené pole.
Nesprávne vyplnené pole.
Nesprávne vyplnené pole.
Osobné údaje, ktoré nám poskytnete v súvislosti s uskutočnením tejto konferencie budú spracúvané prevádzkovateľom: Hewlett Packard Enterprise Slovakia, s.r.o., Galvaniho 19045/19, Bratislava – mestská časť Ružinov 821 04, IČO: 50 438 336 (HPE SK) na tieto účely: organizácia a účasť na tejto konferencii (právny základ – oprávnený záujem) a marketingové účely (právny základ – Váš súhlas).
Spoločnosť HPE SK Vás upozorňuje, že na konferencii budú zaznamenávané fotografie a/alebo videozáznamy a tieto môžu byť spoločnosťou HPE SK použité pre marketingové účely. Pre spracúvanie ďalších osobných údajov pre marketingové účely prosím vyznačte Vašu preferenciu nižšie.
Môže vám spoločnosť HPE odosielať prispôsobené oznámenia o produktoch, službách, ponukách a udalostiach spoločnosti HPE a vybraných partnerov HPE?

Telefón

E-mail

Ďalšie informácie o tom, ako spoločnosť HPE spravuje, používa a chráni vaše informácie, nájdete vo (https://www.hpe.com/cz/en/legal/privacy.html). Svoj súhlas s prijímaním marketingových oznámení od spoločnosti HPE môžete kedykoľvek odvolať alebo upraviť. Môžete tak urobiť pomocou vyjadrenia explicitného nesúhlasu, výberu preferencií v dolnej časti e-mailového marketingového oznámenia alebo pomocou tohto prepojenia. Proti spracúvaniu Vašich osobných údajov môžete namietať.
Ak ste na prijímanie marketingovej komunikácie zadali svoje mobilné telefónne číslo, môžu sa účtovať poplatky za roaming.


Súhlasím so všeobecnými obchodnými podmienkami a prečítal/a som si zásady ochrany súkromia a udeľujem súhlas so spracovaním mojich osobných údajov

Nepodarilo sa odoslať formulár.
Tieto stránky sú chránené reCAPTCHA a spoločnosťou Google a platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Stiahnite si infografiku zdarma

A získajte stručný prehľad prečo je HPE GreenLake vhodným produktom práve pre vás, stačí keď nám zanecháte svoj email.

Email nieje správny.


Chcem odoberať novinky HPE (Newsletter).

Súhlasím so všeobecnými obchodnými podmienkami a prečítal/a som si zásady ochrany súkromia a udeľujem súhlas so spracovaním mojich osobných údajov.

Nepodarilo sa odoslať formulár.
Tieto stránky sú chránené reCAPTCHA a spoločnosťou Google a platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.