HPE Nimble Storage: úložisko, ktoré zlepší prevádzku SQL a naštartuje vaše inovácie
Čas čítania: 4m. 29s.

HPE Nimble Storage: úložisko, ktoré zlepší prevádzku SQL a naštartuje vaše inovácie

,
26.10.2020
Osloboďte sa od zbytočných činností a dramaticky zvýšte výkon vášho SQL servera vďaka SSDčkam s technológiou Intel® Optane.

Ak ste sa dostali do stavu, že váš podnikový systém už nestíha spracovať množstvo dát, ktoré k vám prúdia, je načase premýšľať nad upgrade. Možno sa však boríte s nedostatkom miesta vo vašom dátovom centre, ste limitovaní nedostatkom energie na jeho prevádzku a nový systém navyše nemusí byť kompatibilný s vaším podnikovým IT prostredím.

Máte obavy z nákupu nových zariadení, ktoré by pre vašich itečkárov znamenali starosti s nasadením a správou. Pri predstave, že budete musieť najímať ďalších ľudí do IT tímu, radšej celý nápad s upgrade podnikového systému zavrhnete.

Riešením pre vás môže byť akceleračná technológia od Intelu. Výkon môžete veľmi efektívne zvýšiť vďaka Storage Class Memory (SCM), pamäti, ktorá je súčasťou najnovších SSDčiek Intel® Optane™. Nekladie dodatočné nároky na systém a nasadíte ju úplne plynule.


Ako zvýšiť výkon spracovania online transakcií

Vieme, že Microsoft SQL Server môže vytvárať veľkú záťaž na vaše podnikové IT. Špeciálne sa to týka systémov, na ktorých beží spracovanie online transakcií. Práve pre ne je SCM vynikajúcim riešením: výkonná caching vrstva znižuje latenciu pri načítaní dát a naviac zvyšuje responzivitu a výkon systému.

Najnovšie SSDčka od Intelu so Storage Class Memory sa vyznačujú nízkou latenciou a predstavujú úplne nový pohľad na spôsob, akým ste doteraz vaše dáta spracúvali a ukladali. SCM dokáže s prehľadom preklenúť rozdiel vo výkone medzi DRAM a úložiskom NAND flash SSD.

Úložisko HPE Nimble Storage z tejto technológie vďaka inštalovaným Intel® Optane™ SSD vyťaží maximum. Navrhli sme ho tak, aby ste váš SQL server mohli prevádzkovať ešte výkonnejšie a aj pod obrovskou záťažou.

Intel® Optane™ má SSD cache a v kombinácii s inteligentným úložiskom od HPE vašu infraštruktúru premeníte na výkonný a spoľahlivý dátový systém. Často používané dátové bloky budú automaticky spracované a uložené do najvhodnejších úrovní a správcovia databáz sa nemusia obávať zbytočnej administrácie alebo nutnosti rekonfigurácie.

Pri nasadení Intel® Optane™ SSD a Storage Class Memory sa priemerný čas načítania dát skráti o 33 % na 200 mikrosekúnd.

Pri nasadení Intel® Optane™ SSD a Storage Class Memory sa priemerný čas načítania dát skráti o 33 % na 200 mikrosekúnd.

Ako to funguje? Na obrázku sú znázornené výsledky laboratórnych testov databázy s použitím SCM. Jasne preukázali výraznú redukciu latencie pri načítaní úložiska. Pri načítaní dát z back-end úložiska sa latencia znížila až o 50 %, čo sa prejavilo v zvýšení výkonu servera o 35 % a jeho vyššej rýchlosti.

Váš SQL server bude bežať ako po masle

HPE Nimble Storage si s Microsoft SQL Server 2019 rozumie a vďaka Intel® Optane™ SSD predstavuje infraštruktúru vhodnú pre hladkú prevádzku SQL podnikového prostredia.

Najzložitejšou úlohou, ktoré musí úložisko zvládnuť, je náhodné načítanie dát. SCM adaptér v SSDčkach Intel® Optane™ však výkon dátového poľa v HPE Nimble Storage zvýši. Pocítite to v hlavne vtedy, ak na vašom SQL serveri bežia napríklad front-end platobné systémy, služby e-commerce alebo náročné aplikácie pre správu objednávok.

HPE Nimble Storage s adaptérom SCM v Intel® Optane™ SSD zníži latenciu prostredníctvom dodatočnej úrovne cache pre načítanie dát v každom kontroléri. SCM v tomto prípade slúži ako cache medzi DRAM a SSD – systém sa najskôr pokúsi načítať dáta z DRAM a ak sa mu to nepodarí na prvý pokus, nastupuje SCM. Ak sa dáta nenačítajú ani po druhýkrát, systém ich načíta z SSD flash média.

Storage Class Memory funguje ako jedna z caching úrovní v úložisku.


Plynulejšia práca aj s tými najväčšími datasetmi

Technológia Intel® Optane™ v súčasnosti patrí medzi najlepšie podnikové riešenia, otvorí vám úplne nové horizonty efektívneho využitia vašej firemnej infraštruktúry. Práca s dátami vo vašom dátovom centre bude plynulejšia – nezáleží na tom, aké veľké datasety spracúvate.

SSDčka s Intel® Optane™ sú nadizajnované tak, aby vám poskytli veľkú priepustnosť, nízku latenciu, rýchly chod a skvelú výdrž. Ich najväčšia sila sa ukáže v náročných podmienkach a pod veľkými záťažami. Zrýchlia spracovanie transakcií a sú ideálne pre aplikácie s častými read-write operáciami – napríklad pri spracovaní veľkého množstva online transakcií.

SVET HPE

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.

Spýtajte sa špecialistu

Nesprávne vyplnené pole.
Nesprávne vyplnené pole.
Nesprávne vyplnené pole.
Nesprávne vyplnené pole.
Email nieje správny.
Telefón nieje správny.
Vyberte jednu z možností.
Nesprávne vyplnené pole.
Vyberte jednu z možností.
Nesprávne vyplnené pole.
Vyberte jednu z možností.
Nesprávne vyplnené pole.
Môže vám spoločnosť HPE poskytnúť personalizovanú komunikáciu o spoločnosti HPE a vybraných produktoch, službách a ponukách spoločnosti HPE?

Telefón

SMS

E-mailChcem odoberať novinky HPE (Newsletter).

Súhlasím so všeobecnými obchodnými podmienkami a prečítal/a som si zásady ochrany súkromia a udeľujem súhlas so spracovaním mojich osobných údajov

Nepodarilo sa odoslať formulár.
Tieto stránky sú chránené reCAPTCHA a spoločnosťou Google a platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Stiahnite si infografiku zdarma

A získajte stručný prehľad prečo je HPE GreenLake vhodným produktom práve pre vás, stačí keď nám zanecháte svoj email.

Email nieje správny.


Chcem odoberať novinky HPE (Newsletter).

Súhlasím so všeobecnými obchodnými podmienkami a prečítal/a som si zásady ochrany súkromia a udeľujem súhlas so spracovaním mojich osobných údajov.

Nepodarilo sa odoslať formulár.
Tieto stránky sú chránené reCAPTCHA a spoločnosťou Google a platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.