HPE GreenLake prináša tri prevratné inovácie, ktoré totálne zmenia manažment vašich dát
Čas čítania: 6m. 40s.

HPE GreenLake prináša tri prevratné inovácie, ktoré totálne zmenia manažment vašich dát

,
8.9.2021
Storage patrí medzi multimiliardové divízie spoločnosti Hewlett Packard Enterprise. Ponuka storage služieb sa aktuálne rozširuje a vďaka HPE GreenLake budú dostupné kompletne v cloude.

Vlajková loď spoločnosti Hewlett Packard Enterprise (HPE) HPE GreenLake dostala rozšírenie v podobe nových cloudových dátových služieb. Inovácie, ktoré HPE predstavila v máji 2021, umožnia všetkým zákazníkom prejsť na cloudový model správy podnikového IT, vrátane manažmentu dát a infraštruktúrnych služieb.

Rozšírenie funkcionality HPE GreenLake je odpoveďou na rapídne narastajúce množstvo dát, ktoré sa prenáša z edge zariadení do cloudu. Digitálna transformácia sa vďaka tomu pre podniky a inštitúcie stáva ešte jednoduchšou a efektívnejšou.

Uvedenie novej dátovej platformy na trh vychádza z vízie HPE Unified DataOps a zákazníkom umožní spravovať svoje dáta modernejšie a kompletne v cloude. Cloudové operácie s dátami sa presunú tam, kde sa dáta nachádzajú, rozšírenie HPE GreenLake zároveň zjednotí všetky dátové operácie.

Ak patríte medzi stredné alebo väčšie podniky, ktoré pracujú s terabajtami dát, starosti s ich správou môžete zahodiť za hlavu. Služba HPE GreenLake je vďaka novej dátovej platforme v plnej miere pripravená na to, aby dokázala spracovať a manažovať doslova explóziu dát. Pomôže vám zjednodušiť ich rozdrobenosť a komplexnosť, ktoré sú častou príčinou problémov pri dátovom manažmente, maximalizuje agilitu a inovácie a zároveň znižuje biznisové riziká.

Pre HPE ide o dôležitý míľnik v nasledovaní vízie, ktorej cieľom je transformovať biznis pomocou poskytovania svojich produktov as-a-service.

Tri inovácie platformy dátových služieb v HPE GreenLake

Data Services Cloud Console – dodáva cloudu operačnú agilitu a umožňuje zjednotené operácie s dátami, to všetko as-a-service.  Je založená na osvedčenej, bezpečnej a cloudovo natívnej technológii Aruba Central, ktorá obsluhuje milióny zariadení pripojených cez desaťtisíce zákazníkov po celom svete. Data Services Cloud Console ponúka jednotné rozhranie API, ako aj automatizáciu pre aplikácie, partnerské dátové služby, ale aj dátové služby, ktoré bežia on-premise.

Cloudové dátové služby – balík softvérov, ktorý si môžete predplatiť v rámci HPE GreenLake. Radikálne zjednodušuje a automatizuje správu vašej infraštruktúry. Dá sa ovládať z akéhokoľvek miesta či zariadenia, využíva pokročilú AI a obsluhuje sa jednoducho a intuitívne.

HPE Alletra (All-NVMe HPE Alletra 9000 a 6000) – úplne nové portfólio cloudovo natívnej dátovej infraštruktúry s dostatočným výkonom a kapacitou pre vaše edge-to-cloud rozhranie, manažované prostredníctvom Data Services Cloud Console. Obsahuje systémy optimalizované pre všetky pracovné záťaže, ktoré vám zaručia, že aj pri prevádzke tých najnáročnejších aplikácií nebudete musieť robiť žiadne kompromisy.

Ide o dôležitý míľnik v nasledovaní vízie, ktorej cieľom je transformovať biznis pomocou poskytovania svojich produktov as-a-service.

„Mnohé inštitúcie či firmy riešia problémy s rozdrobeným hardvérom, nekompatibilným a nesúrodým softvérom, procesy stále robia manuálne. To ich pripravuje o konkurenčnú výhodu a len veľmi ťažko dokážu svoj biznis inovovať,“ hovorí Antonio Neri, prezident a CEO spoločnosti HPE.

„Boli sme prví, kto identifikoval potrebu našich zákazníkov konečne mať k dispozícii jednotné a spoľahlivé cloudové prostredie. Vstúpili sme do doby, kedy sú dáta pre biznis tou najdôležitejšou komoditou, vidíme, ako neuveriteľne rýchlo sa vo firmách zavádza umelá inteligencia, pre ktorú sú dáta a ich kvalita kľúčové. HPE GreenLake poskytuje ideálnu platformu na ich manažment, správu a zjednotenie a som presvedčený, že našim zákazníkom zaručí skvelý a jednoduchý nástroj na digitálnu transformáciu ich biznisu,“ dodáva A. Neri.

Unified DataOps: dátová vízia HPE

Podľa štúdie spoločnosti ESG pre HPE venovanej správe dát v podnikoch a inštitúciách, 93% IT manažérov je presvedčených, že zložitý manažment dát a úložiska im bráni v digitálnej transformácii. 67% z nich naviac vníma rozdrobenosť dát a ich slabú dostupnosť v hybridnom cloude ako obchodné riziko.

Unified DataOps je víziou HPE ako zlepšiť budúcnosť práce s dátami.

Spoločnosť HPE preto predstavila vlastnú víziu dátového manažmentu pod názvom Unified DataOps. Jej cieľom je priniesť úplne iný pohľad na dátový manažment, v ktorom sú samozrejmosťou jednotná dátová politika, natívne cloudová kontrola a dátová analýza pomocou nástrojov umelej inteligencie.

Mnoho firiem používa zastaralú štruktúru dátových platforiem známej aj pod názvom „dátové silá“. Tie do značnej miery brzdia rozvoj podniku, takto skladované dáta sú nekonzistentné, rozdrobené a často aj nekompatibilné.

Vďaka Unified DataOps môžete na dátové silá zabudnúť. Vízia HPE prináša do manažmentu dát a vašej infraštruktúry poriadok, kontrolu a operačnú agilitu. Pomáha s naštartovaním inovácií a zároveň minimalizuje riziko straty drahocenných firemných dát.

„Meníme pohľad na storage v biznise a zákazníkom ponúkame kompletne cloudový operačný model priamo v ich firemnom IT prostredí. Pracujeme s dátami tam, kde sa nachádzajú. Vďaka tomu je digitalizácia firemných procesov rýchlejšia ako kedykoľvek predtým,“ konštatuje Tom Black, senior viceprezident a generálny riaditeľ divízie HPE Storage.

Jedinečný spôsob cloudovej dátovej politiky

Zavedenie novej platformy dátových služieb prenáša víziu Unified DataOps s Data Services Cloud Console do reality. V kombinácii s HPE Alletra ide o prevratnú ponuku služieb zaručujúcu cloudovú prevádzkovú agilitu a výrazne zjednodušenú správu údajov.

„Sme nadšení, že HPE pokračuje v inováciách spôsobmi, ktoré nám umožňujú zefektívniť prevádzku a zároveň zvyšovať našu agilitu a schopnosť neustále poskytovať vynikajúce služby pre všetkých našich partnerov a zákazníkov,“ hovorí Justin Giardina, CTO inovatívnej americkej cloudovej spoločnosti iland. „Prevádzková jednoduchosť Data Services Cloud Console a HPE Alletra naše očakávania splnili v maximálnej možnej miere.“

Data Services Cloud Console, cloudové dátové služby a HPE Alletra sú globálne dostupné prostredníctvom obchodných partnerov HPE od mája 2021.

„V lete 2019 Antonio Neri, CEO spoločnosti HPE, vyhlásil, že do troch rokov bude HPE spoločnosťou zameranou na spotrebu a všetko čo budeme dodávať budeme dodávať ako službu. Už teraz je možné väčšinu HPE produktov čerpať formou služby a GreenLake sa naďalej vyvíja a upravuje aby prinášal naším zákazníkom to čo potrebujú formou akú si vyžadujú. Nové diskové polia Alletra sú toho najnovším dôkazom,“ uviedol Miroslav Kalinovský – Pointnext Solution Specialist zo slovenskej pobočky Hewlett Packard Enterprise.

Ak sa chcete dozvedieť viac, alebo potrebujete zlepšiť manažment dát vo vašej organizácii, neváhajte a ozvite sa nám prostredníctvom kontaktného formulára na webe www.doveryhodneit.sk.  

TU sa dočítate o tom, ako môže HPE GreenLake zmeniť váš biznis. 

SVET HPE

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.

Spýtajte sa špecialistu

Nesprávne vyplnené pole.
Nesprávne vyplnené pole.
Nesprávne vyplnené pole.
Nesprávne vyplnené pole.
Email nieje správny.
Telefón nieje správny.
Vyberte jednu z možností.
Nesprávne vyplnené pole.
Vyberte jednu z možností.
Nesprávne vyplnené pole.
Vyberte jednu z možností.
Nesprávne vyplnené pole.
Môže vám spoločnosť HPE poskytnúť personalizovanú komunikáciu o spoločnosti HPE a vybraných produktoch, službách a ponukách spoločnosti HPE?

Telefón

SMS

E-mailChcem odoberať novinky HPE (Newsletter).

Súhlasím so všeobecnými obchodnými podmienkami a prečítal/a som si zásady ochrany súkromia a udeľujem súhlas so spracovaním mojich osobných údajov

Nepodarilo sa odoslať formulár.
Tieto stránky sú chránené reCAPTCHA a spoločnosťou Google a platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Stiahnite si infografiku zdarma

A získajte stručný prehľad prečo je HPE GreenLake vhodným produktom práve pre vás, stačí keď nám zanecháte svoj email.

Email nieje správny.


Chcem odoberať novinky HPE (Newsletter).

Súhlasím so všeobecnými obchodnými podmienkami a prečítal/a som si zásady ochrany súkromia a udeľujem súhlas so spracovaním mojich osobných údajov.

Nepodarilo sa odoslať formulár.
Tieto stránky sú chránené reCAPTCHA a spoločnosťou Google a platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.