HPE Ezmeral: Unikátna softvérová platforma, ktorá vám pomôže urýchliť digitálnu transformáciu
Čas čítania: 6m. 10s.

HPE Ezmeral: Unikátna softvérová platforma, ktorá vám pomôže urýchliť digitálnu transformáciu

,
10.9.2021
Hľadáte softvérovú platformu, ktorá si poradí s prevádzkou aj tých najnáročnejších aplikácií? Chcete, aby bola dostupná formou as-a-service a rozumela si s cloudom? Odpoveďou je HPE Ezmeral.

Dopyt po zlepšení dátových analytických schopností podnikov neustále rastie. Je tak najmä z dôvodu, že firmy potrebujú aplikácie vyvíjať a nasadzovať čoraz rýchlejšie. Množstvo dát, ktoré potrebujú spracúvať sa zvyšuje exponenciálne a spolu s tým rastie potreba analyzovať dáta kvalitne a na jednom mieste.

Dátová veda sa pre veľké, ale aj menšie organizácie stáva bežnou biznisovou disciplínou, ktorá si z pohľadu nevyhnutnosti nachádza svoje miesto na prvých priečkach. Uvedomujú si totiž, že kvalitný manažment dát pre nich môže znamenať rozhodujúcu konkurenčnú výhodu.

Ideálne riešenie pre implementáciu riešení na báze umelej inteligencie a strojového učenia

Neustále skvalitňovanie a rozširovanie produktov a služieb spoločnosti Hewlett Packard Enterprise (HPE) sa dotklo aj softvérového balíka HPE Ezmeral. Táto platforma poskytuje edge-to-cloud riešenia pre vývojárov a je to ideálna cesta na administráciu nástrojov pokročilej umelej inteligencie, strojového učenia a ďalších systémov, ktoré pracujú pod intenzívnou pracovnou záťažou a s veľkým množstvom dát.

Základom platformy sú orchestračná platforma Kubernetes, s ňou úzko integrovaná vrstva výkonného a stabilného dátového úložiska a modul pre implementáciu aplikácií – Machine Learning Operations (ML Ops) určený aj pre tie najnáročnejšie dátové operácie.

Naši zákazníci, ktorí postavili digitalizáciu na prvé miesto, nám často hovoria, že HPE Ezmeral je pre nich nenahraditeľný.

Softvérová platforma HPE Ezmeral zákazníkom prináša end-to-end hybridnú cloudovú analytickú platformu, ktorá zvýši kvalitu, spoľahlivosť, opakovateľnosť, priepustnosť a časovú efektivitu všetkých na analytike a umelej inteligencii postavených služieb. Nezáleží na tom, či realizujete projekt so základom v umelej inteligencii, vykonávate komplexné analýzy alebo prevádzkujete systém, ktorý musí pravidelne spracúvať veľké množstvo dát. HPE Ezmeral to zvládne za vás.

Novinky v HPE Ezmeral

HPE Ezmeral Data Fabric – toto riešenie je teraz dostupné ako samostatná služba, no dá sa integrovať aj do HPE Ezmeral Container Platform či HPE Ezmeral ML Ops. Vytvára  perzistentnú vrstvu úložiska, ktoré zjednoduší životný cyklus modelu machine learningu. Rozumie si s on-premise infraštruktúrou, cloudom, hybridným cloudom a aj s edge prostredím. Vďaka HPE Ezmeral Data Fabric si vytvoríte jednotný register dát pre vašich dátových špecialistov a vývojárov.

Program HPE Ezmeral Technology Ecosystem – jeho súčasťou sú lídri v odvetví softvérových riešení – Dataiku, MinIO, H2O.AI, Rapt.AI, Run:AI, Sysdig a Unravel. Všetky spoločnosti validovali svoje aplikácie pre korektné a bezproblémové fungovanie v HPE Ezmeral, aby umožnili zákazníkom rýchlejšie vytvárať štandardizované analytické prostredia.

HPE Ezmeral Marketplace – spája top nezávislých predajcov softvérov a tvorcov open-sourcových projektov ako Apache Spark, Tensorflow a mnohých ďalších. Na tomto virtuálnom softvérovom trhovisku nájdete celý rad overených riešení od partnerov, ktorí vám pomôžu s budovaním vlastných analytických nástrojov. Plánom HPE je rozširovať ponuku trhoviska pravidelne každý štvrťrok.

„Na HPE Ezmeral Marketplace je skvelé to, že nám umožňuje spojiť sa s podnikmi z rôznych odvetví, ktoré chcú modernizovať svoje dátové analytické nástroje,” hovorí CEO Dataiku Florian Douetteau a dodáva: „Kombinácia Dataiku so softvérom HPE Ezmeral našim zákazníkom pomôže škálovať a prevádzkovať projekty machine learningu. Pre všetkých, ktorí to s AI myslia vážne, to môže byť rozhodujúcim faktorom pre úspešnú expanziu.“  

Ekosystém HPE Ezmeral spája špičkové open–source projekty s poprednými poskytovateľmi overených softvérových riešení.

„Naši zákazníci, ktorí postavili digitalizáciu na prvé miesto, nám často hovoria, že HPE Ezmeral je pre nich nenahraditeľný. Vidíme to aj na pokračujúcom náraste predaných enterprise licencií,” dodáva Kumar Sreekanti, CTO a riaditeľ pre softvérové riešenia z HPE. „Je evidentné, že podniky, ktoré používajú dáta či pokročilé AI nástroje efektívne sú lepšie pripravené na rozvoj a hlavne na budúce výzvy. Konkurenčné trhové prostredie v akomkoľvek odvetví sa rozvíja veľmi dynamicky a len tí, ktorí dokážu udržať krok so svojou konkurenciou, majú šancu na úspech. Naše unikátne služby HPE Ezmeral Data Fabric a HPE Ezmeral Marketplace im poskytnú prostredie podľa vlastného výberu, a rovnako aj lepšie možnosti na manažment podnikových aplikácií v otvorenom a flexibilnom cloudovom prostredí.”

Ako sa pozerá na využitie HPE Ezmeral odborník zo slovenskej pobočky HPE

„Je zrejmé, že úspešný projekt postavený na realizácii riešenia na báze umelej inteligencie a strojového učenia vyžaduje kvalitný tím dátových vedcov, ktorí dokážu modelovať riešenia pre business výzvy konkrétnej organizácie. Je to však len prvým ktorom k úspechu,” uvádza Tomáš Buday, Solution Architect zo slovenskej pobočky HPE. „Druhým, rovnako dôležitým, je uvedenie výsledku práce dátových vedcov do produkčnej prevádzky a zabezpečenia celkového životného cyklu takýchto riešení. Hovoríme tomu AIOps, alebo MLOps. HPE Ezmeral je skvelou platformou práve na zosúladenie oboch týchto krokov, teda poskytnutie štandardizovaného vývojového prostredia pre dátových vedcov a v zápätí štandardizované a automatizované nasadenie do produkcie a zabezpečenie celkového životného cyklu,” dodáva T. Buday.

V dokonalej súhre s HPE GreenLake

HPE Ezmeral Container Platform a HPE Ezmeral ML Ops sú ako cloudové služby teraz dostupné aj prostredníctvom HPE GreenLake. HPE Ezmeral Data Fabric bude na HPE GreenLake pridané v blízkej budúcnosti.

V kombinácii s cloudovými službami HPE GreenLake pre vás môže byť nasadenie HPE Ezmeral game changerom. Získate totiž agilné, stabilné a konzistentné cloudové služby, vďaka ktorým ušetríte na IT prevádzke. Softvérové portfólio HPE Ezmeral a HPE GreenLake sú teda maximálne vhodné na rýchlu transformáciu a modernizáciu všetkých vašich podnikových aplikácií a dát, ako aj na lepší manažment analytického zaťaženia, a to všetko as-a-service.             

Ako získate HPE Ezmeral

Služba HPE Ezmeral Data Fabric je dostupná vo forme predplatenej softvérovej licencie, jej prevádzku zvládne každý cloud alebo on-premise infraštruktúra. Kontaktujte náš expertný tím HPE Slovensko a ozveme sa vám obratom.

SVET HPE

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.

Spýtajte sa špecialistu

Nesprávne vyplnené pole.
Nesprávne vyplnené pole.
Nesprávne vyplnené pole.
Nesprávne vyplnené pole.
Email nieje správny.
Telefón nieje správny.
Vyberte jednu z možností.
Nesprávne vyplnené pole.
Vyberte jednu z možností.
Nesprávne vyplnené pole.
Vyberte jednu z možností.
Nesprávne vyplnené pole.
Môže vám spoločnosť HPE poskytnúť personalizovanú komunikáciu o spoločnosti HPE a vybraných produktoch, službách a ponukách spoločnosti HPE?

Telefón

SMS

E-mailChcem odoberať novinky HPE (Newsletter).

Súhlasím so všeobecnými obchodnými podmienkami a prečítal/a som si zásady ochrany súkromia a udeľujem súhlas so spracovaním mojich osobných údajov

Nepodarilo sa odoslať formulár.
Tieto stránky sú chránené reCAPTCHA a spoločnosťou Google a platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Stiahnite si infografiku zdarma

A získajte stručný prehľad prečo je HPE GreenLake vhodným produktom práve pre vás, stačí keď nám zanecháte svoj email.

Email nieje správny.


Chcem odoberať novinky HPE (Newsletter).

Súhlasím so všeobecnými obchodnými podmienkami a prečítal/a som si zásady ochrany súkromia a udeľujem súhlas so spracovaním mojich osobných údajov.

Nepodarilo sa odoslať formulár.
Tieto stránky sú chránené reCAPTCHA a spoločnosťou Google a platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.